چاپ این برگه چاپ این برگه      ايميل اين صفحه ايميل اين صفحه

فرش قرن

کارخانه Verbatex یکی از بزرگترین تولید کنندگان فرش ماشینی در کشور بلژیک میباشد که پس از سالها تجربه و پیشرفت در این رشته توانسته از سال ۱۹۸۰ با تکیه به تجارب قبلی فرشهای طرح ابریشمی که از نظر ظرافت و لطافت و نقشه با فرشهای دستباف ایرانی برابری میکند را با نخ ویسکوز تولید نماید.
این نوع فرش با اینکه بسیار زیبا و ظریف میباشد، بدلیل پُرز دهی و عدم قابلیت شستشو مشکلاتی را برای خریداران ایجاد میکرده و بدلیل همین نقاط ضعف از دوام و استحکام چندانی برخوردار نبوده است. این کارخانه سالها در پی حل این مشکلات بوده تا بالاخره توانسته با تولید نخ منحصر به فرد و بسیار بادوام پلی استر این مشکل را بر طرف نماید. این کارخانه موفق گردیده با استفاده از این نخ راه حل مناسبی را برای مشکلات فوق پیدا کند تا با حفظ لطافت و ظرافت فرشهای فوق سه اشکال و ضعف مهم آنها را برطرف نماید.
محصول نهایی صد در صد قابل شستشو با آب و هر نوع مواد پاک کننده ای بوده و به هیچ عنوان پُرز نمیدهد و از دوام بسیار بالایی برخوردار بوده و از این نظر همانند فرش دستباف ابریشمی بسیار نفیس سالها زینت بخش خانه شما خواهد بود.
نماینده انحصاری این فرش در ایران شرکت فرش قرن میباشد. که دهها سال در این صنعت فعال بوده و از تجارب بسیار بالایی برخوردار میباشد.شما میتوانید اطلاعات شرکت فرش قرن را در سایت www.Verbatex.com در بخش Contact ملاحظه فرمایید. این فرش در کلیه فروشگاههای معتبر فرش در سراسر ایران عرضه میگردد.

فرش خریداری شده از نظر ثبات رنگ در شستشو به مدت ۱۰ سال از تاریخ فاکتور صادره ضمانت میگردد.

 1. مریم هادیزاده
  ۲۱ دی ۱۳۸۸ در ۱۶:۵۷ | #1

  لطفا ترتیبی اتخاذ فرمایید که بتوان نقشه کلیه فرشها را بصرت آلبوم و در کنار یکدیگر مشاهده نمود تا امکان مقایسه و انتخاب فراهم گردد, با تشکر

  • admin
   ۲۶ دی ۱۳۸۸ در ۱۸:۲۹ | #2

   با سلام،

   پیشنهاد مناسبی است و سعی میکنیم آن را در اسرع وقت در سایت فعال نماییم.

 2. وحید مرادخانی
  ۲۲ دی ۱۳۸۸ در ۲۲:۴۲ | #3

  خسته نباشید واقعا سایت نسبت به قبل خیلی بهتر و قشنگ تر شده .

 3. ستار سلک
  ۱ بهمن ۱۳۸۸ در ۲۲:۵۴ | #4

  لطفا قیمت هر متر مربع و آدرس فروشگاه های فروشنده را مشخص فرمایید

  • admin
   ۳ بهمن ۱۳۸۸ در ۱۵:۴۵ | #5

   برای دریافت قیمت فرشها شما میتوانید به نمایندگیهای شرکت مراجعه فرمایید.

 4. فرهاد
  ۲۲ مرداد ۱۳۸۹ در ۱۷:۲۵ | #6

  با سلام لطفا تفاوت فرشهای ساخته شده از ویسکوز و پلی استر را توضیح دهید و مزایا و معایب هر یک را بیان کنید با تشکر

  • admin
   ۲۶ مرداد ۱۳۸۹ در ۱۶:۱۹ | #7

   سلام فرشهای ویسکوز دو اشکال عمده دارد
   اول اینکه قابل شستشو در منزل نمیباشند و حتما میبایست توسط خشکشویی یا قالیشویی تمیز شوند. چون جنس اصلی ویسکوز، سلولوز بوده که از الیاف کاغذ است. به همین دلیل با شستشوی فرش در منزل و یا حتی پاک کردن لکهای روی فرش قسمت پرز قسمت شسته شده از بین میرود و اصطلاحا فرش کچل میشود. شما میتوانید هنگام خرید قسمت کوچکی از فرش را با یک لیوان آب مالش دهید، اگر فرش ویسکوز باشد، پرز آن قسمت بر نمیگردد.
   دوم اینکه، فرشهای ویسکوز پرز دهی زیادی داشته و این پرزدهی از بین نمیرود. شما میتوانید هنگام خرید یک تکه از پارچه یا لباس خود را به فرش بمالید، اگر فرش ویسکوز باشد، پرز آن بر روی پارچه به راحتی مشاهده میگردد.
   فرشهای پلی استر این دو اشکال عمده فرشهای ویسکوز را ندارد و با همان رنگ و درخشندگی میتواند سالها مورد استفاده قرار گیرد

 5. admin
  ۲۷ مهر ۱۳۸۹ در ۱۳:۴۳ | #8

  با سلام
  فرشهای فرش قرن تماما از جنس پلی استر بوده و اصلا مشکلی برای شستشو ندارند. بر عکس فرشهای ویسکوز که برای شستشو مشکل داشته و باید خشکشویی شود.
  در مورد پرز دهی، نیز چون فرشهای شرکت فرش قرن، پرز نمیدهند تنک نیز نخواهند شد.

 6. admin
  ۱۴ بهمن ۱۳۸۹ در ۰۱:۲۹ | #9

  با سلام
  فرشهای بلژیکی مختلف که در بازار یافت میشوند همیشه یا یک یا هر دو مشکل زیر را دارند:
  ۱- پرز دهی
  ۲- عدم قابلیت شستشو
  ولی فرشهای این شرکت که از جنس پلی استر بوده و تولید کارخانه ورباتکس بلژیک میباشند ، هیچ یک از این دو مشکل را ندارند

 7. مینا
  ۱۳ اسفند ۱۳۸۹ در ۱۴:۰۹ | #10

  سلام . در مورد قابلیت شستشوی فرش های ویسکوز ، خود کارخانه فرش ورباتکس در سایت خود توصیه می کند فرشهای ویسکوز این کارخانه با آب ۳۰ درجه شسته شوند . شما چگونه ادعا می کنید فرشهای ویسکوز قابل شستشو نیستند ؟

  • admin
   ۱۶ اسفند ۱۳۸۹ در ۱۸:۰۳ | #11

   با تشکر، با توجه به فرهنگ ایران در مورد شستن فرش، فرشی را قابل شستشو میگویند که با هر موادی و هر روشی قابل شستشو باشند.
   متاسفانه چون الیاف ویسکوز از جنس سلولوز تهیه میشوند، در مقابل آب و شستن، این فرشها مقاومتی ندارند.
   شما میتوانید شخصا برای آزمایش، فرشهای ویسکوز را با ریختن یک لیوان آب بر روی فرش و مالش الیاف آن به بههم ریختگی و از فرم افتادن نقشه پی ببرید و مشاهده نمایید که پس از خشک شدن به هیچ عنوان به حالت قبلی خود بر نخواهند گشت.
   در صورتی که فرشهای پلی استر با مارک فرش قرن تولیدی کارخانه ورباتکس بلژیک، با هر مواد و هر شرایطی قابل شستشو بوده و به علت مقاوم بودن فوق العاده نخهای به کار رفته، نقشه فرش به هیچ عنوان تغییر نکرده و از اینرو تفاوت غیر قابل مقایسه ای نسبت به فرشهای ویسکوز دارد.